İş Hayatında Şık Görünme Tüyoları

İş hayatında Stil Kalın

Çalışan kadınlar günlerinin çoğu saatini işyerinde geçiriyor. Hal böyle olunca sürekli şık görünmek zorunda kalıyoruz. Dikkat edeceğimiz bazı tüyolar sayesinde çabasız uğraşsız şıklık elde edebiliriz. İşte size daha şık  ve bakımlı görünmenizi sağlayacak 5 tüyo…

1-Kişisel Bakım; Kendi özsaygınız için kişisel bakımınıza her zaman özen göstermelisiniz. Vücudunuz  ve saçlarınız temiz olmalı, temiz kokmalı. Saçlarınızın kirli olduğu günlerde kuru şampuan kullanabilir ya da atkuyruğu yapabilirsiniz. Tırnaklarınız ve elleriniz  bakımlı görünmeli. Ojesi  bozulmuş, orantısız boyda tırnaklarla durmamaya dikkat edin. Ve cildinizi daima nemlendirin.

2-Makyaj; Yüz hatlarınıza uygun makyaj yapmayı öğrenmelisiniz. Bununla ilgili internette oldukça fazla bilgi mevcut. Makyaj yapmayı sevmiyor olabilirsiniz bu durumda hafif bir allık, rimel ve nude tonlarda ruj cildinizin daha sağlıklı görünmesini sağlayacaktır. Makyaj yapmaya vaktiniz olmadığı durumlarda ise göz ve ten makyajınızı hafif tutup süreceğiniz ten renginize uygun kırmızı rujla tüm havanızı bir anda değiştirebilirsiniz.

3-Sade Kıyafet Seçimi; İş hayatında çok renkli ve hareketli kıyafetler yerine daha sade ve sakin parçalar seçmeye özen göstermelisiniz. Bu şekilde yapacağınız seçimler daha klas görünmenizi sağlayacaktır. Ayrıca çok alışveriş yerine öz alışverişe önem vermelisiniz. Gardırobunuzdan giymediğiniz parçaları çıkartmanız kafa karışıklığı yaşamanızı engelleyecek ve sabahları zaman kazanmanızı sağlayacak.(Facebook kurucusu Mark Zuckerberg’in sürekli gri tshirt giyme sebebi kıyafet seçmek için zaman harcaman istemediği olduğu söyleniyor. Acun Ilıcalı’nın da bu sebepten sürekli siyah giydiğini düşünüyorum.)

Kıyafetlerinizi seçerken iş hayatına uygun seçmeye dikkat etmelisiniz. Dolabınızda her zaman dar koyu renkte bir jean ve klasik pantolon, beyaz kaliteli görünen ve üzerinize oturan bir gömlek, siyah kalem etek, siyah mini bir elbise, siyah ve beyaz bir ceket ve siyah ve beyaz basic tshirt bulundurun. Bu parçalar kombin yapamadığınız veya aceleniz olan günlerde sizin kurtarıcınız olacaktır.

Daima temiz ve ütülü kıyafetler tercih etmeye dikkat edin.

4-Ayakkabı Seçimi; Seçtiğiniz ayakkabı ne olursa olsun her zaman temiz görünmesine dikkat etmelisiniz. Ayrıca ayakkabı seçiminizi her zaman giydiğiniz kıyafete uygun seçmelisiniz. Klasik parçaların altına spor ayakkabı da seçebilirsiniz fakat riskli olduğunu ve dikkatli kombin gerektirdiğini unutmamalısınız.

5-Renk Tercihi;Ofis kıyafetlerine yakışan renkler daha çok siyah, beyaz ve gri. Doğru kombinle tüm renkleri kullanmanız mümkün fakat neon renkleri olabildiğince tercih etmemeye çalışın.

 

KAYNAK